Düzenli olarak elma sirkesi içmek için 12 neden

Elma sirkesini düzenli olarak içmek için 12 neden

Elma Sirkesinin Sağlığa Faydaları

Elma sirkesi elma suyunu şeker sirkeye dönüşene kadar fermente edin. En iyi etkiyi elde etmek için elmalar çevre dostu bölgelerde toplanmalı ve sıvının kendisi ısıtılmamalı, filtrelenmemeli veya kimyasal katkı maddeleri ile karıştırılmamalıdır.

Elma sirkesinin çoğu, sirkenin anası olarak adlandırılan şişenin dibine yerleşir. En faydalı elementleri içerir, oksijenle birlikte şarabı veya şarabı fermente eden aktif asetik asit bakterilerinden oluşur. diğer sıvılar, bu nedenle şişe çalkalanmadan önce temizlenmelidir.

Sıradan elma suyunun faydalı özelliklerine ek olarak, elma şarabı sirke aşağıdaki özelliklere sahiptir: antibakteriyel, antiviral, antifungal. Bu nedenle cilt sorunları için vazgeçilmez bir çaredir. Doğal olarak bulutlu elma sirkesinin sağlığı geliştiren ve belirli hastalıkları iyileştirebilen faydaları vardır.

1. Sindirimi İyileştirmek için Elma Sirkesi

İçme suyuna az miktarda elma sirkesi eklemek sindirimi doğal olarak iyileştirebilir. Bunu yapmak için bir yemek kaşığı elma sirkesini büyük bir bardak suda seyreltin, iyice karıştırın ve yemeklerden 15 dakika önce için. Bu, mide suyu salgılanmasını uyarır ve yiyecekler daha hızlı sindirilir.

İstenen etkiyi elde etmek için çiğ, pastörize edilmemiş bulanık elma sirkesi kullanmak önemlidir. başarmak. Filtrelenmiş veya pastörize edilmiş elma sirkesi, çiğ sirkede bulunan enzimleri ve diğer besin maddelerini yeterince içermez.

Doğal elma sirkesi faydalı mineraller içerir. ve eser elementler, kolesterolü düşürmek için Düşük Yoğunluklu lipoproteinler, yağ yakmak için pektin, asetik asit, antiviral malik asit, canlı enzimler, amino asitler ve diğer birçok faydalı besin.

Sindirimi iyileştirmek için, tercihen her ana öğünden önce düzenli olarak yemek yemek en iyisidir. Ayrıca açlığı azaltabilir ve kilo vermeye yardımcı olabilir.

2. Mide ekşimesi, bağırsak rahatsızlıkları ve kabızlık için elma sirkesi

Suda seyreltilmiş elma sirkesinin düzenli tüketimi mide ekşimesine yol açan mide asidini azaltmaya yardımcı olur. Saf elma sirkesinin mide ekşimesi veya mide ülseri olan kişiler için fazla asidik olduğunu anlamak önemlidir.

Çiğ elma sirkesi çamurundaki elma lifi sindirim sistemini yatıştırır ve bu da mide ekşimesinin azalmasına yardımcı olur. mide krampları, şişkinlik ve şişkinliği önlemek için şişkinlik.

Elma sirkesi, düzensiz kabızlıkta bağırsak hareketliliğini uyarmak için hafif bir müshil olarak da kullanılabilir. Bağırsak hareketleriniz düzenliyse müshil etkisi olmamalıdır.

3. Elma sirkesi ile Candida mantarının önlenmesi ve bağırsak bakterilerinin normalleştirilmesi

Elma sirkesi, bağırsak florasını iyileştiren faydalı asitlerle doludur. Asetik ve malik asitler antibakteriyel, antimikrobiyal ve antifungal özelliklere sahiptir ve yüksek şeker tüketimi ile oluşan kandidanın bağırsakta yayılmasını sınırlamaya yardımcı olabilir.

4. Elma sirkesi ile bağışıklık sistemini güçlendirmek

Bağırsak florası vücudumuzun bağışıklık sistemiyle çok yakından bağlantılıdır. Ve birçok durumda, faydalı bakterilerin büyümesi için uygun koşullar yaratmak, genel sağlığınızı iyileştirmek için mantıklıdır. Elma sirkesi bu konuda yardımcı olabilir.

Ayrıca, ham, filtresiz elma sirkesi lenfatik sistemi harekete geçirerek lenf düğümlerini temizlemeye ve vücuttaki mukusun incelmesine yardımcı olur. Zamanla bu, kabızlığı giderebilir, soğuk algınlığına karşı direnci artırabilir ve alerjileri hafifletebilir.

5. Elma sirkesi ile kan şekeri düzeylerini düzenleyin

Elma sirkesi, basit karbonhidratların sindirimini yavaşlatan ve böylece kan şekeri düzeylerini düzenleyen asetik asit içerir.

Çiğ elma sirkesinin hipoglisemik etkisi birkaç çalışmada kanıtlanmıştır: “Sirke, insüline dirençli kişilerde tokluk (yemekten sonra oluşan) insülin ve insülin duyarlılığını önemli ölçüde iyileştirebilir… Bu nedenle, sirkenin akarboza benzer etkileri vardır. veya metformin (antidiyabetikler)”

< h2 align="left">6. Yüksek tansiyon için elma sirkesi

Bazı hayvan çalışmaları elma sirkesinin yüksek tansiyonu düşürebildiğini göstermiştir ve internet forumlarında tam olarak bu amaçla kullanıldığına dair birçok rapor bulunmaktadır.

Çiğ elma sirkesinin kan damarlarını gevşetmeye yardımcı olan nitrik oksit üretimini artırması mümkündür. Ayrıca elma sirkesinin kardiyovasküler sistem üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve bu da doğal olarak zaman içinde yüksek tansiyonun düşmesine neden olur.

7. Vücudu Elma Sirkesi ile Detoks Etme

Elma sirkesi, olumlu sonuçlar veren detoks raporlarında popüler bir bileşendir. Daha önce bahsedilen vücut temizleme faydalarına ek olarak, suyla seyreltilmiş çiğ ve filtresiz elma sirkesi karaciğeri temizler.

Her yemekten önce büyük bir bardak suya bir çorba kaşığı elma sirkesi Genellikle günlük önleyici Vücut temizliği için kullanılır ve detoks önerilir. Bazı durumlarda temizlik için daha fazla sirke kullanılabilir, ancak bu durumda bir uzmana danışmak daha iyidir.

8. Elma sirkesi ile kilo verin

Asetik asit genel olarak vücutta ve özelde karaciğerde yağ birikmesini önler. Yüksek pektin içeriği yemeklerden yağ emilimini azaltır.

Elma sirkesi ayrıca açlık hissini azaltır ve daha az yemek yemekte daha tok hissetmenizi sağlar. Tabii ki, günde sadece 1 yemek kaşığı sirkenin kilo vermenize yardımcı olacağını umuyorsanız, yanılıyorsunuz. Yalnızca kapsamlı bir yaklaşım etkilidir.

9. Elma Sirkesi ile Ağız Kokusunu Giderin

Doğal elma sirkesindeki asitler, ağız kokusuna neden olan bakterileri öldürür. Sabah ve akşam yüzünüzü yıkarken ağzınızı çalkalamak için de kullanabilirsiniz.

10. Elma sirkesindeki cilt vitaminleri

Elma sirkesi cildin pH değerini dengeler ve cilt toniği olarak uzun süredir tavsiye edilmektedir. Özellikle hem dahili hem de harici olarak düzenli olarak kullanıldığında sivilce gibi cilt sorunlarının tedavisine de yardımcı olabilir.

11. Elma Sirkesi Bacak Kramplarına ve Yorgunluğa Yardımcı Olabilir

Elma sirkesi alımı vücuttaki potasyum seviyelerini artırarak bacak kramplarına ve kronik yorgunluğa yol açabilir.

12. Elma Sirkesinde Dayanıklılık ve Enerji

Çiğ ve filtrelenmemiş elma sirkesi uzun zamandır tonik ve enerji verici olarak biliniyor. Günlük tüketildiğinde dayanıklılığı artırır.

Elma sirkesi yemeklerin vazgeçilmez yardımcısıdır, salatalara, çaylara, marinatlara, çeşitli soslara ve soslara eklenir.< /p>